Haberler
KASKİ’den İlçemiz'e 11 Milyon 488 Bin TL’lik Yatırım
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından 2021 yılında Yeşilhisar ilçesine 11 milyon 488 bin TL maliyetle altyapı yatırımı yapıldı.
KASKİ Genel Müdürlüğü, sürekli artan şehir nüfusunun ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik gerçekleştirdiği altyapı çalışmalarıyla 2021 yılında da merkez ve ilçelerde sağlıklı altyapının oluşumunda büyük projelere imza attı.
İhtiyaç önceliğine göre belirlenen projeler dâhilinde ilçelerdeki altyapı, KASKİ’nin yaptığı titiz çalışmalarla standartların üzerinde bir yapıya kavuşturuldu. Bu kapsamda Yeşilhisar ilçesinde 2021 yılında geleceğe ışık tutacak önemli projelere imza atıldı.
Karacabey, Mahmudiye, İdris, Fatih, Fevzioğlu, Kuzey, Kovalı, Kuşçu, Kale, Yavuz Selim, Derbentbaşı, Camikebir, Çadırkaya, Keşlik, Erdemli, Köşk, Yenişehir, Cumhuriyet, Yeşiloba, Gülbayır, Musahacılı, Başköy, Güzelöz, İçmece, Kayadibi, Ovaçiftlik ve Keler mahallelerinde 14 bin 117 metre içme suyu şebeke hattı imalatı ve 3 adet sondaj kuyusu için 4 milyon 377 bin 990 TL’lik yatırım yapıldı.
Soğanlı, Ovaçiftlik, İdris, Yavuz Selim, Fatih, Fevzioğlu, Karacabey, Cumhuriyet, Yeşilova, Beyleryukarı, Çadırkaya, Mahmudiye, Camikebir, Musahacılı ve Kuşçu Mahalleleri 4 Milyon 7 Bin 528 TL değerinde 25.157 metre kanalizasyon şebeke hattına kavuştu. Ayrıca ilçeye 2 Adet İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi için de 3 milyon 103 bin 441 TL değerinde yatırım yapıldı.
“AMACIMIZ HEP DAHA FAZLASINI YAPMAK”
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kamu kaynaklarını etkin ve verimli bir şekilde kullanarak vatandaşlara daha da yaşanabilir ortamlar hazırlamak için tüm birimlerle fedakârca çalışma yaptıklarını kaydetti.
Sağlıklı üstyapıların sağlıklı altyapılar üzerine inşa edileceği gerçeğinden yola çıkarak, çözüm odaklı hizmet etmeye çalıştıklarını bildiren Başkan Büyükkılıç şunları kaydetti:
“Kentimiz genelinde kaynakların verimli kullanımı ve yatırımlara ivme kazandırılması için içme suyu ve kanalizasyon altyapısının daha da kaliteli bir yapıya kavuşturulması noktasında çalışmalarımızı etkin bir şekilde sürdürüyoruz. Şehrimizde yapılan bütün çalışmalar hemşerilerimizin yaşam standardını yükseltmek, Kayseri’mizin ülkemiz ölçeğinde hak ettiği yeri almasına yöneliktir. Yeşilhisar ilçemiz, ilimizin tanıtımı noktasında turizm ve ekonomiye olan katkısı ile önemli bir yere sahip. Bu bilinçle tüm ilçelerimizde olduğu gibi burada da altyapı ve üstyapı anlamında en ufak bir eksiklik kalmayacak şekilde uğraş veriyoruz. Yaptıklarımız ile yetinmeyip, daha fazlasını yapma gayretindeyiz. Çevre ve insan odaklı olarak 2022 yılında da hem merkezde hem de ilçelerimizde ihtiyaca uygun projelerimizle hizmet etmeye devam edeceğiz.”
Eklenme Tarihi : 17 Ocak 2022 - 306 kez okundu.
Diğer Haberler